Світова прем’єра Концерту №2 для віолончелі з оркестром в за підтримки мецената проекту «Три-С» компанії «СБК»

03.11.2016

Євген Станкович – центральна фігура та один з фундаторів сучасної української музики і безперечне явище для світового музичного мистецтва. Це видатна особистість, в якій дивовижним чином поєдналися великий митець, даоський філософ, побожний релігійний діяч та український національний герой. Не лише Герой України, а, - насамперед - український національний герой! Музика Євгена Станковича - це велике діяння серця, інтелекту та національної самосвідомості. Великим є Станкович у всіх своїх проявах - у кожному звукові, кожному слові, кожному діянні. Євген Станкович є багатогранною особистістю − навіть не планета, а Всесвіт. Є люди, які своїми внутрішніми масштабами вражають. Такою гіпермасштабною постаттю є і Євген Станкович.

Достойний спадкоємець та продовжувач школи класика українського симфонізму Бориса Лятошинського, послідовник лінії створення «симфонічного балету», рідкісний дар симфонічного мислення, якого окреслився вже у ранніх творах. Ключовими рисами почерку маестро Станковича є витончена, поліфонічна оркестрова фактура, особлива увага до тембру, а також глибока експресивність

Світова прем`єра Другого Концерту для віолончелі з оркестром для вітчизняної академічної музики – це безпрецедента подія, адже саме такими масштабними творами репрезентують українську музику у світі, зокрема віолончельне виконавське мистецтво!

Євген Станкович закінчив роботу над Другим концертом для віолончелі з оркестром у квітні 2016 р. після більш ніж 45 років перерви у цьому жанрі. Концерт складається з 3-х частин: «Музика для Марточки», «Постлюдія» та «Монолог діда». Їх назви красномовно свідчать, кому маємо дякувати за його появу на світ!.. Проте, є цікава історія, що вже стала легендою, як саме цей концерт замовляв написати для нього Мстислав Ростропович.

Світова прем`єра відбудеться в рамках історичного проекту «ТРИ “С”: Скорик - Станкович - Cильвестров», який охопить Київ і міста України: Чернівці, Харків, Ужгород, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Коломию протягом сезону 2016-2017 року.

Проведення другого етапу великої за масштабом та резонансної за статусом мистецької акції є важливою подією для популяризації сучасної національної культури на основі кращих взірців творів Героя України Євгена Станковича: народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, автора, який працює майже у всіх існуючих музичних жанрах: опера, балет, симфонія, камерно-вокальні та інструментальні твори, духовна музика та музика до більш ніж 100 кінофільмів.

2 листопада твори фундатора сучасної композиторської школи України, автора легендарної фольк-опери «Цвіт Папороті», виконуватимуться в діалозі з найвідомішим композитором ХХ ст. - Дмитром Шостаковичем.

Меценат проекту – ПрАТ «Слобожанська Будівельна Кераміка».

Ігор Далічук, президент ПрАТ «Слобожанська Будівельна Кераміка»:

«Соціально відповідальний бізнес – це не лише створення робочих місць та забезпечення відрахувань у бюджет. Підтримка української культури, яка зараз дуже цього потребує, також є важливим аспектом такої відповідальності. Саме тому, компанія «Слобожанська Будівельна Кераміка» стала меценатом Національного проекту «Три С: Скорик – Cильвестров – Станкович», що поєднує високе мистецтво та сильний бізнес заради майбутнього нації.

Усі три композитори — генії світового рівня, а музика, яка буде звучати у проекті — понад часом. Вона лунатиме багато років, а наша меценатська підтримка цього проекту — це внесок у популяризацію скарбів української культури. Україна багата талантами, а українська музика – це одна з тих вічних цінностей, яка передається з покоління в покоління. Підтримуючи цей проект, СБК вносить свій внесок у популяризацію української музики.

Бажаю усім слухачам сповна насолодитися творчістю геніальних українських митців. Переконаний, що емоційна, мелодійна музика, яку хочеться слухати знову й знов, запалить серця мільйонів для добрих починань, яких так потребує наше суспільство!».

У концерті беруть участь:

Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо

Художній керівник та головний диригент: нар. арт. України Володимир ШЕЙКО

Академічний хор ім. П. Майбороди Українського радіо

Художній керівник та диригент: засл. арт. України Юлія ТКАЧ.

В програмі:

Дмитро ШОСТАКОВИЧ, Симфонія №9 ор. 70 (1945 р.)

Євген СТАНКОВИЧ, Музика з балету «Прометей» (вибрані фрагменти),

«Страсті за Тарасом» для хору та оркестру (вибрані фрагменти),

Світова прем’єра - Концерт №2 для віолончелі з оркестром.

Соліст та перший виконавець: Олександр ПІРІЄВ.